logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kameralny festiwal online
Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej ART MINTAKA i Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy zapraszają na kameralny festiwal, w ramach którego o0dbędą się prawykonania utworów polskich kompozytorek i kompozytorów oraz prezentacja dzieł wizualnych artystek i artystów plastyków. W tym roku będą to m. in: Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Artur Zagajewski, Rafał Gorzycki i TheGreatestGonzo.


Czas grudnia jest wyjątkowym okresem. Czasem łączenia, podsumowania i dzielenia się. Czasem wspólnoty i nowego początku… Są to główne idee przyświecające Świątecznemu Festwalowi – ART MINTAKA. Idee łączenia przez sztukę. Idee odszukiwania nowych rozwiązań i wracania do starych. Idee piękna.

W tym czasie, z jednej strony, jesteśmy już myślami w okresie świątecznym, noworocznym, ale wciąż jesteśmy aktywni. Jest to moment w życiu wielu miast, kiedy wygasa na ponad 2 miesiące festiwalowe życie kulturalne. Świąteczny Festiwal Art Mintaka ma to zmienić i w czasie jego trwania przedstawione będą najnowsze kompozycje muzyki klasycznej najważniejszych Polskich kompozytorek i kompozytorów, dzieła artystek i artystów innych dziedzin sztuki, niektóre zamówione specjalnie na tę okazję, inne już wyprodukowane i nagradzane, łączące różne dziedziny sztuki.

Zapraszamy na tę czterodniową ucztę ze sztuką na Wasze własne sofy, fotele, w trakcie kuchennej krzątaniny... Festiwal odbędzie się w dniach 16 – 19 grudnia. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są zdalne i bezpłatnie dostępne na kanale youtube Fundacji Art Mintaka (link tutaj).

Program Festiwalu:
16.12.2021 20.00 PRAWYKONIE: Grażyna Pstrokońska-Nawratl - SudavikSonata / towarzysząca plastyka - Wojciech Woźniak (fotografa)
17.12.2021 20.00 PRAWYKONIE: Rafał Gorzycki - Ludzie z Vełny / plastyka - Wacław Kuczma (malarstwo)
18.12.2021 20.00 PRAWYKONIE: Artur Zagajewski - 7 / plastyka - Wojciech Woźniak (fotografa) / Wacław Kuczma (malarstwo)
19.12.2021 20.00 EPILOG: Nowa Muzyka w flmie: Jarosław Piskozub - Między brzegami (flm dokumentalny); Karolina Sprecht - Nieprawdopodobnie Elastyczny Człowiek (flm dokumentalny) muzyka – TheGreatestGonzo.

Szczegóły na stronie www.facebook.com/FundacjaArtMintaka