logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Design Thinking – wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki
Czym jest design thinking? Co sprawia, że produkty i usługi realizowane tą metodą są innowacyjne? Czy każdy człowiek jest kreatywny? Na te i inne pytania odpowie Anna Wachowicz podczas wykładu w ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki w Galerii Miejskiej bwa.


Podczas wykładu poruszane będą zagadnienia związane z metodą Design Thinking. Anna Wachowicz, absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa na ASP w Gdańsku i adiunkt w Pracowni Projektowania Mebla Seryjnego  opowie czym właściwie jest ta metoda i dlaczego nazywana jest kreatywną metodą rozwiązywania problemów. Sporo będzie także o roli, jaką pełni kreatywność w projektowaniu, o innowacyjności i o odwadze twórczej projektanta. 

Uczestnicy wykłady poznają także historię, definicję metody, proces projektowy i narzędzia wykorzystywane podczas każdego z jego etapów. A zgodnie z jedną z podstawowych zasad metody – „doing not talking”, teoria poparta zostanie przykładami produktów i usług stworzonych przez kreatywne zespoły z kraju i z zagranicy.

Design Thinking – 10 kwietnia, godz. 18.00, Galeria Miejska bwa,ul. Gdańska 20.