Bydgoszcz świętuje swoje urodziny śpiewająco

Z okazji 673. urodzin Bydgoszczy, 17 kwietnia (środa) odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. Wystąpi polskie trio wokalne TRE VOCI. Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski uhonoruje wybitnych naukowców i artystów.

Nasze miasto będzie świętować 673. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji 17 kwietnia w środę odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. Wysłuchamy koncertu z udziałem polskiego tria wokalnego TRE VOCI.  Akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski wręczy stypendia naukowe, artystyczne i wyróżnienia dla młodych naukowców, nagrodę naukową i artystyczną. Zostaną wręczone Laury Mariana Rejewskiego i Andrzeja Szwalbego.

Uroczystość rozpocznie się od wysłuchania hejnału bydgoskiego. Po części oficjalnej, wystąpi zespół TRE VOCI -  to pierwszy i jedyny w Polsce zespół „crossoverowy” złożony z oklaskiwanych na całym świecie tenorów. Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj są artystami nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru – w swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki.

Tre Voci już od trzech lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność m.in. w Chicago (Chicago Symphony Hall, Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater – Thailand), Toronto (Chrystian Performing Arts Centre), Vancouver (Centennial Theatre), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Poznaniu (Filharmonia Poznańska, Sala Ziemi MTP), czy Krakowie (Aleja Róż).

Nagrody dla zasłużonych i wyróżniających się Bydgoszczan
Tradycyjnie podczas koncertu urodzinowego wręczone zostaną stypendia naukowe i artystyczne oraz stypendia za prace naukowe. Na ręce młodych naukowców zostaną przekazane wyróżnienia. Przewidziano także wręczenie nagród: naukowej i artystycznej. Podczas uroczystości zasłużeni otrzymają Laur Andrzeja Szwalbego, który jest przyznawany za całokształt pracy i dorobku, zasługi, które podniosły znaczenie Bydgoszczy w kraju lub za granicą, a także za dokonania i otwarcie nowych perspektyw rozwoju, uczynienia miasta atrakcyjniejszym i bardziej przyjaznym dla gości i mieszkańców. Po raz pierwszy zostanie wręczony Laur Mariana Rejewskiego za wybitne osiągnięcia i sukcesy do 35 roku życia.

Koncert urodzinowy: 17 kwietnia (środa), godz. 19.00, Filharmonia Pomorska