logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bitamina na Rzece Muzyki Młodych – koncert w piątek 12 lipca
Ich płyty „Plac zabaw” czy „Kawalerka” podbiły muzyczny rynek. Wyróżniają się oryginalnym stylem i kunsztem w mieszaniu stylów muzycznych - – w piątek 12 lipca na Rzece Muzyki Młodych wystąpi zespół Bitamina.


Jak co roku zapraszamy na koncerty w ramach Rzeki Muzyki Młodych. W tym sezonie będą to trzy wspaniałe uczty muzyczne. Pierwsza z nich odbędzie się w piątek 12 lipca – w amfiteatrze przy Operze Nova zagra Bitamina. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza” utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu i jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”, który wywołał spore zamieszanie wśród dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Po nim powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejną produkcja jest  „Kawalerka”,  kontynuacja „Placu Zabaw”. 

Rzeka Muzyki Młodych 2019

Kolejnym koncertem z cyklu będzie Snowman (wystąpi 26 lipca). Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy" entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków.  Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej, zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Wydali także m. in. płyty „The Best Is Yet To Come“ czy „Gwiazdozbiór". Snowman w ramach akcji T.Cover przygotował także doskonale znany przebój T.Love - „Jest super”. W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie. 

Ostatnim koncertem, tym razem na Wyspie Młyńskiej będzie występ Reni Jusis (30 sierpnia). Artystka wciąż potrafi zaskakiwać fanów muzycznymi eksperymentami. Zaczynała od muzyki tanecznej, potem zrobiła zwrot ku elektronice, by porzucić ją na rzecz akustycznych dźwięków. Po kilkuletniej przerwie wróciła na scenę i do elektronicznego brzmienia. Jesienią 2018 roku, dwadzieścia lat po debiutanckiej, szlagierowej płycie pt. "Zakręcona", ukazał się jej ósmy album pt. "Ćma".

Rzeka Muzyki Młodych 2019, amfiteatr przy Operze Nova, godz. 21.00. Wstęp wolny.