Wykład | Objawy chorób psychicznych. Po czym poznać, że mózg choruje?

2023-04-12 18:00
2023-04-12 20:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na wykład z cyklu „Psyche znaczy mózg”!
A dokładnie na wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, pt. „Objawy chorób psychicznych. Po czym poznać, że mózg choruje?”
Uczestnicy wykładu otrzymają, jak zwykle w przypadku wykładów Pana doktora Macieja Klimarczyka, rzetelną dawkę wiedzy i będą potrafili odpowiedzieć na pytania: Jak wyglądają podstawowe objawy chorób psychicznych? Czym są i kiedy mogą się pojawić: majaczenie, zaburzenia myślenia, urojenia, halucynacje, depresyjny nastrój, lęk nerwicowy, otępienie i inne objawy chorób mózgu?
Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizację z seksuologii w Zakładzie Seksuologii Medycznej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie - kierownik specjalizacji - prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym - praca doktorska na podstawie badań nad lękiem napadowym. Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci, Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Prywatnie autor thrillera psychologicznego pt. „Śpiewaczka”.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów
Bilety można zakupić w kasie Muzeum (ul. Gdańska 4) i przez naszą stronę internetową: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl, w zakładce Wydarzenia.
Wstęp - 7 zł/os.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl