LXVII Spotkania z Historią u Hoffmana: Nie tylko Fordon

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
W powszechnej opinii bydgoszczan cała północno-wschodnia część obecnego miasta w szerokiej Dolinie Dolnej Wisły nosi miano Fordonu. Tymczasem „fordońska” Dolina Śmierci, „fordońska” Góra Szybowników czy nawet Centrum Handlowe „Fordon” nigdy nie były częścią Fordonu. Niecponie, Pałcz, Łoskoń, Gośniewice, Mariampol, Zofin, Mały i Wielki Miedzyń, Jeruzalem, Paradyż, Czarnówko i Grochol to wsie, folwarki, osady młyńskie i karczmy, które stanowiły całkowicie odrębne jednostki administracyjne o własnej specyfice, socjotopografii i historii. Z ciekawostkami związanymi z tym obszarem dzisiejszego Fordonu będzie można zapoznać się na spotkaniu. Prelekcję wygłosi znany bydgoski archeolog Robert Grochowski.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl