Dzień Europejski - Europa i Polska w dobie przemian

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy do udziału w debacie obywatelskiej „Dzień Europejski – Europa i Polska w dobie przemian”, która odbędzie się 30 marca 2023 roku w Bydgoszczy na UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz, Biblioteka UKW - Aula A (2.40AB).
Chcemy, aby nasza debata oraz planowana po niej publikacja materiałów przedmiotowych przyczyniły się do szerszego zainteresowania aktualnymi problemami społecznymi i propozycjami ich rozwiązań przez pryzmat m.in. zbliżających się wyborów parlamentarnych w Polsce oraz skalę wyzwań przed jakimi stoi Europa.
Debata będzie doskonałą okazją, aby spotkać się z ekspertami oraz przedstawicielami władz samorządowych, posłuchać interesujących prezentacji oraz wziąć udział w dyskusjach na tematy związane z tematem przewodnim debaty, które Was interesują.
Zaproszeni goście:
- b. ambasador RP w Niemczech i Szwecji oraz Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w latach w latach 2016-2021 - dr Marek Prawda,
- generał broni Wojska Polskiego, doktor nauk o obronności - Mirosław Różański,
- b. ambasador RP przy Unii Europejskiej, b. Wiceminister MSZ, ekspert TEAM EUROPE- Jan Truszczyński,
- b. Wiceprezes BCC, Wiceprezydent organizacji Pracodawcy RP w latach 2011-2019, ekspert Team EUROPE - dr Wojciech Warski,
- Kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - dr hab. Michał Kosman, prof. UKW.
- Wójt Gminy Płużnica, samorządowiec z woj. Kuj-Pom - mgr Marcin Skonieczka.
Moderatorzy:
- Jan Klemt - Prezes Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja,
- Łukasz Maciejak - Wiceprezes Instytutu Technologii Społeczno-Politycznych "KYBERNETES".

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl