Ster na Bydgoszcz - spacery z przewodnikiem wokół Węzłów

Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
W ramach Steru na Bydgoszcz zapraszamy na wyjątkowe spacery z przewodnikami! Opowiemy o wątkach, które już we wrześniu zobaczymy w Spichrzu Zbożowym na ekspozycji “Węzły”. Wystawa pokaże związki Bydgoszczy z wodą, to, jak obecność rzek, a później i Kanału Bydgoskiego, ukształtowała różne aspekty życia w naszym mieście – zarówno ludzi, jak i roślin i zwierząt.
Na wycieczkę przyrodniczą “Brda okiem tracza” zaprasza Monika Wójcik-Musiał – ornitolożka z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”:
Woda – kojarzy nam się z letnim wypoczynkiem, sportem i rekreacją, ale każdy ciek czy zbiornik to przede wszystkim ogromna różnorodność gatunków roślin i zwierząt. Jedne zależne są od występowania drugich i potrzebują siebie wzajemnie, aby żyć. Podczas spaceru pokażę te ptaki, które żyją w centrum Bydgoszczy, wyjaśnię też, dlaczego są tak ważne dla ekosystemu i w jaki sposób ochronić je i ich siedliska.
sobota, 25 czerwca 2022,
godz. 9.00-10.30 spacer przyrodniczy
godz. 11.30-13.00 spacer historyczny
Dla kogo?
Dla wszystkich!
bezpłatnie
Zapisy:
Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub pod numerem telefonu 887 467 208.
W jednej wycieczce może uczestniczyć max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o miejscu zbiórki przekażemy przy potwierdzeniu zapisów. Prosimy podać: imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl