logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Spektakle: Pierwszy, czy ostatni? (PREMIERA) oraz Kamień na kamieniu

2022-05-31 17:00
2022-05-31 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Spektakl
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
31 maja (wtorek)
Spektakle: „Pierwszy, czy ostatni?” (PREMIERA) oraz „Kamień na kamieniu”
Godz. 17:00, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy. Zapraszamy na dwa spektakle pod rząd, bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK.
„Pierwszy, czy ostatni?”, spektakl w wykonaniu młodzieżowego zespołu teatralnego Kołowrotek to historia pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają, jak to w życiu bywa, w większości całkiem przypadkowi ludzie. Nie jest to zapewne podróż w nieznane. Osoby te mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni bardziej chętnie, drudzy mniej, ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia. Podróżujący zajęci problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylają się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma doprowadzić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niegodnego traktowania drugiego człowieka, wsparcia tych, którzy tego potrzebują, bycia otwartym na niesienie pomocy drugiemu, wyjścia poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na krzywdę innej osoby, każdej osoby.
„Kamień na kamieniu”, spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego Witraż z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy to trzy różne historie trzech różnych pokoleń rozgrywające się w trzech różnych mieszkaniach starej kamienicy. To opowieść o pewnej gonitwie za karierą, pozycją a co za tym idzie i pieniądzem. Fabuła spektaklu podpowiada nam, w jaki sposób można najprościej zgubić własne szczęście i gdzie na pewno znaleźć go nie można. Czy tak różne historie całkiem obcych dla siebie ludzi mają jakiś wspólny mianownik?

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl