Zaczarowane drzewo: warsztaty genealogiczne dla dzieci

2022-04-10 12:00
2022-04-10 13:00
Młyny Rothera
Dla dzieci
Młyny Rothera

Zaczarowane drzewo: warsztaty genealogiczne dla dzieci | Зачароване дерево: заняття генеологічне для дітей
[Українська нижче]
Przed nami kolejna edycja warsztatów genealogicznych dla dzieci, podczas których wyruszymy w głąb rodzinnych historii i wspólnie zastanowimy się, w jakim klimacie mogą wyrosnąć drzewa genealogiczne. Potem będziemy odkrywać: co robiła babcia, zanim została babcią, czy w naszych rodzinach byli dzielni rycerze, czy dziadek lubił jeździć na rowerze, czy wśród naszych przodków możemy spotkać marynarzy i sklepikarzy. Młodzi genealodzy, odkrywcy, reporterzy stworzą wspólnie zestaw pytań, które warto zadać najbliższym.
Pozbierawszy nowe dla nas informacje, rozrysujemy własne drzewa genealogiczne. Na gałązkach możemy zapisać, czy dziadek Tadek lubił czereśnie, czy przodek-podróżnik rozmawiał we śnie, czy Wujek Wiking hodował kury, czyj kuzyn budował Pałac Kultury.
Co, jeśli nie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania? Nic nie szkodzi – pod warunkiem, że nie zapomnicie zabrać ze sobą wyobraźni.
Warsztaty będą odbywały się w formie dwujęzycznej, polsko-ukraińskiej.
Niedziela, 10 kwietnia, godz. 12:00-13:00
Dla kogo? Dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami
Zapisy:
– osobiście w Młynach Rothera w punkcie informacyjnym Zaczyn (pn-nd 12-20)
– telefonicznie: 887 467 208 (pn-nd 12-20)
Dzieci przez cały czas trwania spotkania powinny pozostawać pod opieką osoby dorosłej.
Zajęcia są bezpłatne.
Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo-matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023.
Więcej informacji: shorturl.at/oASZ2
Зачароване дерево: заняття генеологічне для дітей
Попереду наступна частина генеологічного майстер-класу для дітей, під час яких вирушимо в мандри родинної історії і разом отримаємо можливість дізнатись, як повстає генеологічне дерево. Протягом занять дізнаємось, що робила бабуся, перш ніж стала бабусею; чи були в наших родинах хоробрі лицарі; чи любив дід їздити на велосипеді; чи серед наших предків можна знайти моряків та крамарів. Молоді генеалоги, дослідники та репортери разом створять набір питань, які варто задати своїм близьким.
Зібравши потрібну для нас інформацію, створимо власне дерево генеологічне. На гілках можемо записати, хто в нашій родині любив вишні; чи розмовляв уві сні предок-мандрівник; чи розводив дядько-вікінг курей; чий двоюрідний брат постійно ходив похмурий.
А якщо ми не знайдемо відповіді на усі питання, які нас хвилюють?Нічого страшного. Тільки не забудьте взяти з собою фантазію. Заняття будуть відбуватись двома мовами- польською та українською.
Для кого створені наші заняття?
Запрошуємо дітей віком 6-12 років. Обов’язково візьміть з собою батьків або опікунів.
Неділя, 10 квітня, 12.00- 13.00.
Млини Ротера (вул. Mennica 10, Будгощ) .
Для запису просимо написати за електронною адресою warsztaty@mlynyrothera.pl або особисто в інформаційному пункті Zaczyn ( відчинено кожного дня 12.00-20.00). Батьки та опікуни обов’язково мають бути присутні на занятті.
Зустріч є частиною проекту “Просвітницькі заходи”, зокрема природничо-математичні, для дітей та підлітків у рамках Муніципальної програми відродження міста Бидгощ 2023.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl