XI - Bydgoska Akademia Jazzu

2022-03-30 21:00
Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Bydgoska Akademia Jazzu jako koncertowa koncepcja wykorzystania potencjału muzycznego studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy świętować będzie w 2022 roku dekadę istnienia. W tym czasie odbyło się pod szyldem BAJ aż trzydzieści osiem koncertów! Idea połączenia edukacji muzycznej wraz z koncertem doskonale się sprawdziła przyciągając do sal Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy każdorazowo komplet słuchaczy.
30 marca 2022 roku będą Państwo świadkami przełomowego wydarzenia - premiery debiutanckiego albumu pt. Solaris w wykonaniu Felix Jazz Orchestra – nowego, niezwykle licznego, wokalno - instrumentalnego konglomeratu muzycznego, złożonego zarówno ze znakomicie zapowiadających się studentów, jak i absolwentów oraz pedagogów AMFN.
Pomysłodawcą orkiestry, kompozytorem, pianistą i aranżerem jest prowadzący Big Band AMFN w Bydgoszczy adiunkt dr Michał Szlempo.
Ideą muzyczną autora jest mariaż brzmień klasycznej orkiestry jazzowej - powiększonej o rozbudowaną sekcją dętą i perkusyjną - i instrumentów elektronicznych oraz partii wokalnych. To sposób współczesnego spojrzenia na muzykę rozrywkową, połączenia tradycji z progresywnością. Dzięki starannie opracowanemu zestawowi kompozycji udało się połączyć wielobarwne subtelności różnorodnych brzmień z silną motoryką rytmu, co z pewnością usatysfakcjonuje słuchaczy.
Koncert będzie składał się z dwóch części:
W pierwszej na scenie zabrzmi trio jazzowe Michała Szlempo, któremu towarzyszyć będą: Mateusz Krawczyk na perkusji i Filip Dzierżawski na gitarze basowej, oraz goście, którzy współtworzą debiutancką płytę „Solaris”:
Maciej Sikała – saksofon tenorowy
Marcin Gawdzis – trąbka
Alan Balcerowski – saksofon sopranowy
Kamila Abrahamowicz-Szlempo – śpiew
Irena Ilczyszyn - śpiew
Kinga Zielska – śpiew
Felix Jazz Orchestra w składzie:
Kajetan Sokolnicki – flet
Zofia Karandyszowska – instrumenty perkusyjne
Daria Pawlewicz, Kaja Frankiewicz,
Filip Czarnecki, Klaudia Groth, Klaudia Marzec - chórki
Projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 – 2022.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl