EtnoMOB - Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej

Spichrze nad Brdą (MOB)
Spichrze nad Brdą (MOB)

Informacje od Organizatora:
Uwaga. Wydarzenie z 9 lutego zostaje przełożone na sobotę 12 lutego. Obowiązują nowe godziny, jak poniżej.
Zapraszamy do zapisów na warsztaty.
9 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej.
Z tej okazji w Muzeum Okręgowym zapraszamy do poznania naszych zbiorów etnograficznych, tym razem dosłownie od kuchni, ponieważ spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu lokalnych kulinariów.
Odbędzie się ono przy wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu”. Poprowadzi je kuratorka projektu – Anna Kornelia Jędrzejewska.
Zapraszamy również do udziału w warsztatach edukacyjnych, podczas których uczestnicy poznają różne przyprawy wraz z ich fascynującą historią. W trakcie spotkania stworzymy własne mieszanki.
Zgłoszenia: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl; tel. 885 905 284
Program:
14.30 –  oprowadzanie po wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu” (oprowadzanie poprowadzi edukator MOB)
Po oprowadzaniu zapraszamy na:
W poszukiwaniu smaków i aromatów – warsztaty edukacyjne
(wstęp do muzeum – warsztaty: 10 zł/os., obowiązują zapisy)

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl