PREMIERY PŁYTOWE: Ensemble Tuninng XIII / Wojciech Jachna Squad

Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
W nowym roku, ze zdwojoną siłą wracamy do Was z naszym ulubionym cyklem koncertowym zwanym PREMIERY PŁYTOWE. Siła będzie zdwojona, bowiem już pierwsza odsłona rzeczonego cyklu w roku 2022 mieć będzie charakter dwudniowy, zaś każdego dnia zagrają po zespoły. Dnia drugiego w sobotę, 29 stycznia 2022 r. zagrają dla Was:
Godz. 19.30 - Ensemble Tuninng XIII
Projekt z pogranicza jazzu, muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki klasycznej został powołany do życia dwa lata temu pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Bydgoszczą przez perkusistę i kompozytora Rafała Gorzyckiego. Jest to kolektyw tworzony przez kompozytorów będących także wykonawcami i instrumentalistami. Najnowszy ich album, zatytułowany "Muzyka na trzy Instrumenty", został wydany w katalogu serii muzyki współczesnej Opus series w warszawskiej wytwórni Requiem Records.
Ensemble Tuninng XIII tworzą
Piotr Mełech, Michał Górczyński – klarnety, klarnety basowe, kontrabasowe
Jakub Królikowski – fortepian
Rafał Gorzycki – perkusja, elektronika, harmonijka
Godz. 21.00 - Wojciech Jachna Squad
"Earth" Wojciech Jachna Squad to druga płyta kwintetu po dobrze przyjętym debiucie "Elements" wydanym na wiosnę 2020 roku w barwach Audio Cave. Do grona komponujących muzykę dołącza kontrabasista Paweł Urowski, który napisał dwa najbardziej dynamiczne utwory na płycie – "The Last White Rhino" i "Zigmunt Freud’s Last Nightmare". Brzmienie płyty zostało ocieplone i zmienione poprzez nagranie w TONN STUDIO oraz miks Macieja Stanieckiego. Masteringu podjął się jak zwykle Marcin Bociński, z którym Wojciech Jachna ma już stałą autorską współpracę. Premiera płyty została przewidziana na marzec 2022 roku.
"Earth" podejmuje dialog z wszystkimi nurtami jazzu obecnymi współcześnie na wszystkich kontynentach. To muzyka stara i nowa jednocześnie, dzika i łagodna, medytacyjna i żywa.
Wojciech Jachna Squad tworzą
Wojciech Jachna – trąbka, flugelhorn
Marek Malinowski – gitara elektryczna
Jacek Cichocki – fortepian i pianino elektryczne, syntezator Vermona Moog, fx
Paweł Urowski – kontrabas
Mateusz Krawczyk – perkusja, perkusjonalia
Bilety: 40/50 zł (do kupienia w kasie MCK lub w sieci na Bilety24.pl

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl