Baasch

2021-11-17 17:00
Fabryka Lloyda
Fabryka Lloyda

Baasch jest jednym z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie. Jego ostatnia płyta, „Noc”, to przełomowy materiał, dzięki której wygrał prestiżową nagrodę Fryderyk. Jesienią 2021 Baasch wyruszy w trasę koncertową, w trakcie której wprowadzi publiczność w wyjątkowy świat swojej twórczości.

Baasch wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Płyta „Noc” to trzeci długogrający krążek Baascha. To kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark popem. To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta.

Baasch – koncerty 2021

Jesienią 2021 artysta zagra koncerty, w trakcie których zaprezentuje materiał z nagrodzonej Fryderykiem płyty „Noc”. Na scenie oprócz samego muzyka wystąpią: Robert Alabrudziński na perkusji, Aleksander Żurowski na syntezatorach oraz Tomasz Mreńca na skrzypcach.

____________________

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl