7. Vintage Photo Festival -pokaz filmowy - Nie jestem twoim murzynem

Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin

Informacja od organizatora:

Zapraszamy Was na film "Nie jestem twoim murzynem" 24 września do Kina Pomorzanin!

Raoul Peck w nominowanym do Oscara "Nie jestem twoim murzynem" opowiada o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści. "Nie jestem twoim murzynem" otrzymał nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Raoul Peck to urodzony na Haiti reżyser, scenarzysta oraz producent. Wychowywał się w kilku krajach - Kongo, Francji, Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. Jest absolwentem berlińskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (DFFB). Pracował jako minister kultury Haiti, a wykładał w prestiżowej szkole filmowej La Fémis w Paryżu. Jest założycielem firmy producenckiej Velvet Film, która powstała w 1989 roku. Był członkiem jury na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie takich jak Berlinale (2002) czy Cannes (2012)

Bezpłatne wejściówki na seans dostępne na stronie:

lub bezpośrednio w Kinie Pomorzanin.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo @Kujawsko-Pomorskie .

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Regionalnego.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl