Spotkanie z dr Anittą Maksymowicz

2021-03-09 14:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Fundacja Kultury i Biznesu w Łodzi oraz Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają na spotkanie z dr Anittą Maksymowicz, autorką wystawy: W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek OBÓZ KOŚCIUSZKO w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919, które odbędzie się w 9 marca 2021 r. o godz. 12.00 w galerii Biblioteki UKW w Bydgoszczy.
Ze względu na ograniczoną ilość uczestników prosimy o potwierdzenie obecności - tel. 52 3266463
Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube UKW
W programie:
12.00 powitanie gości, wystąpienia okolicznościowe
12.10 prelekcja dr Anitty Maksymowicz
12.30 projekcja filmu dokumentalnego z wycieczki weteranów z USA do Polski w 1927 r.
13.00 zwiedzanie wystawy
Biblioteka UKW zaprasza również do zwiedzenia wystawy, ekspozycję przedłużono do 31 marca 2021 r. i jest czynna pon.- pt. w godz. 9.00-16.00; sob. 9.00-15.00
Zgłaszanie grup i osób zwiedzających: tel. 695 970 100; 52 326 64 50
paulina.gawrych@ukw.edu.pl
Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych.
Wystawa autorstwa dr Anitty Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze pokazuje na unikatowych zdjęciach i dokumentach, pochodzących w większości z nowojorskiego archiwum Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP), Obóz rekrutacyjny do Armii Polskiej, tworzonej we Francji, nazwany Obozem Kościuszko, założony w Niagara-on-the-Lake w Kanadzie. Wystawę przygotowano na 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej. Wystawa składa się ze 116 obiektów: zdjęć oprawionych w ramy o różnych formatach, banerów i plansz, z opisami w języku polskim i angielskim. Składają się na nią fotokopie zdjęć i dokumentów, plakatów, listów, wspomnień, szkiców, a także reprodukcje obrazów.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl