Ferie w bydgoskim zoo

ZOO
Dla dzieci
ZOO

Bydgoskie zoo na czas ferii zaplanowało trzy atrakcje dla całych rodzin.
1. Wędrówka z misją, czyli KarsiQuue i tajemnica kolorowej skrzyni
2. Ognisko pn. „Płomień zrozumienia”
3. Zimowa zabawa pn. „Zimowy zawrót głowy, czyli zadania śnieżnej sowy”
Od 4 do 17 stycznia zoo czynne jest codziennie w godzinach 10-16.
1. Wędrówka z misją, czyli KarsiQuue i tajemnica kolorowej skrzyni
KarsiQuue to tajemniczy stwór, który zapanował nad światem, choć jego nazwa nic nikomu nie powie. Ponanosił w wielu miejscach odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze... Znalazła się jednak grupa edukatorów, która na początek odważyła się zaprezentować światu zwierzęce eksponaty w czterech odsłonach. W każdej odsłonie zostaną pokazane inne eksponaty. Trzeba to jednak uczynić w tajemnicy, aby nie dowiedział się o tym KarsiQuue.
Na terenie zoo zostanie ukryta kolorowa skrzynia. W niej edukatorzy umieszczą eksponaty pochodzące od zwierząt. Kto się odważy wziąć udział w wędrówce z misją?

Czyja drużyna lub rodzina zechce:
- odwiedzić bydgoskie zoo,
- odszukać kolorową skrzynię,
- zerknąć na jej zawartość,
- odgadnąć, co zostało w niej umieszczone,
- wrócić do kasy zoo, aby podać prawidłową odpowiedź?
Ferie z misją – zapraszamy do działania.
Warto też wiedzieć, że KarsiQuue nie lubi dzielić się wiedzą, a misją bydgoskiego zoo jest między innymi szerzenie wiedzy przyrodniczej. Zatem drużyny, które wrócą do kasy z prawidłową odpowiedzią w każdym z wyznaczonych dni, otrzymają podziękowania:
- pierwsze cztery drużyny książkę i komplety edukacyjnych zakładek do książek,
- pozostałe drużyny komplety edukacyjnych zakładek do książek + drobny gadżet (gadżety do wyczerpania zapasu).
Tajne wskazówki  dla drużyn:
- skrzynia ukryta jest w miejscu w miarę widocznym, aczkolwiek niedostępnym;
- godziny poszukiwania skrzyni: 10-14;
- dni, w których będą umieszczane eksponaty w kolorowej skrzyni (w każdej odsłonie inne):
Odsłona pierwsza – 5 i 7 stycznia
Odsłona druga – 8 i 11 stycznia
Odsłona trzecia – 12 i 13 stycznia
Odsłona czwarta – 14 i 15 stycznia
- należy zachować wszystkie zasady obowiązujące w czasie pandemii.
Do zobaczenia w zoo podczas tajnej wędrówki z misją. Niech przyświeca jej cel: „Wiedza to cenny skarb”.
2. Ognisko pn. „Płomień zrozumienia”
Na terenie zoo wzorem lat ubiegłych w dniach od 4 do 17 stycznia w godzinach od 10 do 15.30  będzie rozpalone ognisko i udostępnione zostaną kijki.  Prosimy o dostosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii.
3. Zabawa pn. „Zimowy zawrót głowy, czyli zadania śnieżnej sowy”
Zapraszamy do samodzielnego odkrywania wiedzy na temat zwierząt, połączonego z porcją zabawy.
Na terenie zoo zostały rozwieszone tabliczki z zadaniami. Natomiast na stronie internetowej zoo oraz w kasie zoo do pobrania jest karta zabawy.
Na karcie zabawy znajdują się:
- podpowiedź dotycząca trasy (trzeba ruszyć głową)
- wskazówki, gdzie szukać zadań (trzeba wytężyć wzrok)
- miejsca na odpowiedzi (trzeba mieć coś do pisania)
Trzymamy kciuki!

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl