Festiwal „Muzyka u Źródeł” ON-LINE

2020-11-21 20:00
wydarzenie online
Koncert

Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” od 21 listopada zabrzmi w starych wodociągach w Bydgoszczy. W tym roku wszystkie koncerty zostaną zarejestrowane i zaprezentowane w Internecie.
„W tym roku mieliśmy wiele organizacyjnych zwrotów akcji i wiele wątpliwości czy obecna sytuacja pozwoli nam na przeprowadzenie festiwalu. W konsekwencji tegoroczną edycję przenosimy do Internetu. Sytuacja wymusiła też na nas pewne zmiany programowe. W obawie przed wprowadzeniem kolejnych ograniczeń przez rząd, aktualnie trwają nagrania koncertów, które będą miały swoją premierę w zaplanowanych wcześniej terminach, czyli w dwa weekendy, począwszy od 21 listopada” – informują organizatorzy.
O wysoki poziom tegorocznych koncertów zadbają fantastyczni goście: imprezę zainauguruje Festiwalowa Orkiestra Kameralna, która wykona m.in. brawurowe „Tańce Połowieckie” A. Borodina. Z kolei w niedzielę w nowoczesny świat jazzowych brzmień z nutą folku zabierze publiczność zespół Vołosi. W kolejny listopadowy weekend utalentowani soliści polskich teatrów i scen muzycznych zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya, a wisienką na festiwalowym torcie będzie koncert Szymona Nehringa z towarzyszeniem Barock Quartet, a w ich wykonaniu m.in. koncert fortepianowy Chopina.
Tegoroczne koncerty będą dostępne dla wszystkich nieodpłatnie, jednak organizatorzy dbając o płynność finansową festiwalu (do tej pory dochód ze sprzedaży biletów w znacznym stopniu pokrywał koszty organizacji koncertów) podjęli decyzję o udostępnieniu możliwości dokonania wpłaty „cegiełki” na konto wydarzenia wszystkim osobom, które uznają, że koncerty są dla nich wartością i w ten sposób zechcą wesprzeć organizację festiwalu.
Wpłat dokonywać można na konto organizatora - Fundacji Muzyka u Źródeł:
nr rach. 37114010520000595225001003 z dopiskiem „Muzyka u Źródeł”
lub przelew na telefon/Blik: 608 571 779.
Koncerty będą dostępne na festiwalowym kanale YouTube.
Wszystkie szczegóły będą już wkrótce dostępne na stronie www.muzykauzrodel.com oraz na profilu Fb.
Projekt został zrealizowany przy finansowym wsparciu:
Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Miasta Bydgoszczy
Spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy
Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym
Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego
Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
Partnerzy medialni:
TVP3 Bydgoszcz, Radio Pik, Gazeta Wyborcza, Metropolia Bydgoska
PROGRAM:
21.11.2020 – sobota, godz. 18.00
Festiwalowa Orkiestra Kameralna
Wojciech Kołaczyk – I skrzypce
Michał Marcinkowski
Karolina Wróbel-Krysztoforska
Dariusz Groblewski – II skrzypce
Jacek Dominiczak
Zbigniew Szczęch – altówka
Zbigniew Milewski
Michał Litwa – wiolonczela
Maciej Kamrowski
Jan Nowicki – kontrabas
M. Karłowicz – Serenada na smyczki
E. Grieg – Suita „Z czasów Holberga”
A. Borodin – Tańce połowieckie
22.11.2020 – niedziela, g. 18.00
Zespół Vołosi w składzie:
Krzysztof Lasoń – skrzypce
Zbigniew Michałek – skrzypce
Jan Kaczmarzyk – altówka
Stanisław Lasoń – wiolonczela
Robert Waszut – kontrabas
Ten koncert to spotkanie z jazzowo-folkową energią muzyków klasycznych i górali beskidzkich.
28.11.2020 – sobota, g. 18.00
Koncert niezapomnianych, wpadających w ucho i emocjonalnych piosenek z najbardziej znanych filmów animowanych na przestrzeni lat. „Mała Syrenka”, “Aladyn”, „Mulan”, „Pocahontas”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Kraina Lodu” – to tylko część wiecznie żywego repertuaru koncertu, który rozpali serca widzów w każdym wieku. Interpretacje piosenek zostaną zaprezentowane przez uznanych artystów, wokalistów i aktorów:
Soliści:
Gabriela Oberbek
Jarek Oberbek
Sylwia Przetak
Janek Traczyk
Rafał Stępień – fortepian
Maciej Mąka – gitara
Wojciech Bylica – perkusja
Andrzej Solarski - gitara basowa
Marcel Wiercichowski – prowadzenie koncertu