Inkantacje bydgoskie - wernisaż

2020-10-30 21:00
Bydgoszcz, Dworcowa 51
Wystawy

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach INKantacji bydgoskich. Będzie to wystawa prac Adama „Soap” Kłodzińskiego. Będzie można zobaczyć printy jego obrazów oraz zdjęcia wyselekcjonowanych tatuaży. Wernisaż  i wystawa odbędzie się na bulwarze obok klubu Estrada. W 1996 roku Soap rozpoczął swoją przygodę jako grafficiarz i postanowił poświęcić swoje życie na rozwijanie swoich umiejętności artystycznych. W 1998 roku przyłączył się do pierwszej Bydgoskiej załogi graffiti B2. W 2006 roku postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu nowych możliwości artystycznych. W 2008 roku w Galerii "Metropolisart" odbyła się jego pierwsza oficjalna wystawa, na której została zaprezentowana pierwsza seria hiper realistycznych portretów. Wernisaż odniósł spory sukces i zyskał duże zainteresowanie pośród inwestorów i kolekcjonerów współczesnej sztuki w Wielkiej Brytanii. Podczas dziesięcioletniego pobytu w UK jego sztuka zyskała dużą popularność i jest bardzo rozpoznawalna w świecie Streetartu w Wielkiej Brytanii. Ponadto Soap wykonał portrety dla wielu artystów i znanych piosenkarzy jak: Plan B, Faith SFX, Mista Jam, Florence and the Machine, Ed Sheeran, Dizzee Rascal, Professor Green, Rhianna, Example, DJ IQ, DJ Joker, DJ FuntCase i D double E. Pod koniec 2015 roku Soap wrócił do Polski, obecnie mieszka i pracuje w Bydgoszczy również jako tatuator w studiu Estrada tattoo.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl