Koncert Lech Janerka

2020-10-03 22:00
Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Lech Janerka to jeden z najbardziej cenionych i najbardziej intrygujących artystów polskich: basista, kompozytor, autor tekstów, który swoją artystyczną drogę rozpoczął w końcu lat 70. ub. stulecia. Kolejne lata to kolejne etapy rozwoju artystycznego Lecha Janerki. Siedem albumów solowych wydanych do dzisiaj systematycznie umacniało pozycję artysty prezentując często nieco odmienne oblicza stylistyczne, ale w żaden sposób nie wpływając na uznanie którym cieszy się nieprzerwanie od początku kariery.
W roku 2015 Lech Janerka został nagrodzony za całokształt twórczości Złotym Fryderykiem w kategorii muzyka rozrywkowa.
Swoją konsekwencją, niezależnością i umiejętnością intrygowania słuchaczy mimo upływającego czasu i zmieniających się trendów Lech Janerka jest niezmiennie jednym z najlepszych i najciekawszych artystów polskiej sceny rockowej.
„Wanna na Wawelu” – tak brzmi tytuł pierwszego oficjalnego singla zapowiadającego nowe wydawnictwo Janerki.
Obecnie występuje z zespołem w składzie: Bożena Janerka (cello), Bartosz Straburzyński(guit.), Michał Mioduszewski (dr.). Sam gra na basie i śpiewa.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl