ODWOŁANE Trudne dziedzictwo. W poszukiwaniu tożsamości

2020-03-24 20:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Autorka w ciekawy i przyciągający uwagę sposób, odwołując się do klasycznych dzieł literatury, podejmuje temat naszego duchowego dziedzictwa i kształtowania się tożsamości kulturowej i narodowej, będących schedą pokoleń, z którą do tej pory nie potrafimy się uporać.
„Rola myślenia wobec iluzji jest podwójna. Polega na zdemaskowaniu iluzji i na pokazaniu jej prawdy. Bo nie ma iluzji bez okrucha zawartej w niej prawdy” - pisze ks. J. Tischner w „Etyce Solidarności”. „(Iluzja) i to myślenie nad polską iluzją w poszukiwaniu prawdy jest nam bardzo potrzebne”.
Naszym gościem podczas spotkania będzie autorka Aleksandra Domańska – pisarka, reżyserka, absolwentka filologii polskiej UW i reżyserii dramatu PWST w Krakowie, autorka spektakli teatralnych, telewizyjnych i filmu dokumentalnego „Wilcza 11” oraz książek: „Ulica cioci Oli”, „Ulica Pogodna” i „Grzybowska 6/10. Lament”.
Rozmowę poprowadzi Paweł Stachowiak - politolog, historyk, wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Zajmuje się najnowszą historią Polski, problemami pamięci zbiorowej i polityki pamięci, a także funkcjonowaniem Kościoła w życiu publicznym. Członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.
Spotkanie odbędzie się tym razem w Auli (I piętro) Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul Karola Szymanowskiego 3, 24 marca o godzinie 18.00.
Podczas spotkania, jak zwykle, będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl