ODWOŁANE Spotkanie literackie z Małgorzatą Grosman

2020-03-27 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Spotkanie z Małgorzatą Grosman – bydgoszczanką, dziennikarką, autorką kryminału Mord na Zimnych Wodach, którego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy w 1926 roku.
Znalezienie zwłok młodej kobiety na bydgoskich Zimnych Wodach staje się początkiem śledztwa prowadzonego przez aspiranta Andrzeja Fąferka. Policjanci, krok po kroku, odkrywają mroczną historię seryjnego mordercy, która odciska się na życiu wielu mieszkańców miasta.
Małgorzata Grosman w swej debiutanckiej książce łączy fakty z fikcją, bohaterów literackich z realnymi postaciami, miejsca istniejące do dzisiaj ze stworzonymi  na potrzeby kryminału. Na spotkaniu będzie można również zobaczyć stare fotografie Bydgoszczy pochodzące z prywatnych zbiorów autorki oraz podzielić się osobistymi wspomnieniami związanymi z miastem.
Wstęp wolny.

Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl