ODWOŁANE Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Miejskie Centrum Kultury
Polecane
Miejskie Centrum Kultury

Szalona zabawa, tańce, przytupy, a ze sceny energetyczna muzyka pełna rytmów z głębi tradycji.
Wiosnę Festiwali zaczynamy zawsze „muzyką wiosny”. Ethniesy - jedyny w regionie kujawsko-pomorskim festiwal prezentujący muzykę tradycyjną i ludową ma już mocną markę w świecie polskiego etno. Gościły na nim najważniejsze zespoły polskiej sceny „muzyki korzeni”.
Dzięki Ethniesom, tradycją stało się, że moment przejścia zimy w wiosnę w MCK przeżywamy na ludowo. Zew natury sprawia, że chcemy tańczyć, wzruszać się, poznawać i temu właśnie służą Ethniesy!
Na “ethniesowej” scenie zagrali już m.in. Sutari, Miąższ, Angela Gaber Trio, Kaszebe, Babadag, Tołhaje, Adam Strug z zespołem, Dagadana, Lautari, Berjozkele i Niewte oraz gwiazda światowej miary - ukraińska grupa Dakha Brakha.
W marcu - kolejne gwiazdy etno. Nie przegapcie!
Dyrektorką i twórczynią festiwalu Ethniesy jest Dominika Kiss-Orska, kuratorka pracowni Zakład Praktyk Kulturalnych MCK. Dyrektorem MCK jest Marzena Matowska.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl