Frymarkowe spotkanie ornitologiczne

2020-02-16 14:00
Bydgoszcz, FRYMARK bydgoski, sala na parterze Drukarni

Informacje od Organizatora:
Bilety do nabycia tutaj: evenea.pl/event/spotkanieornitologiczne
Czy myślisz, że tylko ludzie zamieszkują budynki? Nic bardziej mylnego, może i pod Twoim parapetem ulokował się bardzo rzadki ptak? Mieszkasz z jerzykiem czy kopciuszkiem, a może z pustułką? Poznaj swojego lokatora i jego tajemnice podczas warsztatów ornitologicznych.
Spotkanie składać się będą z dwóch części:
CZĘŚĆ TEORETYCZNA (w sali na parterze Drukarni, obok FRYMARKU bydgoskiego): poznamy gatunki zamieszkujące miasto, dowiemy się jak je chronić i im pomagać. Nauczymy się też, jak prawidłowo wykonać budkę lęgową dla wróbla, sikory, pełzacza, jerzyka, czy kawki. Będzie też konkurs.
SPACER PRAKTYCZNY: wspólnie udamy się do pobliskiego parku, aby tam przez lunetę ornitologiczną obserwować ptaki i razem wywiesimy dla nich budkę lęgową. Zajęcia poprowadzi ornitolożka z Towarzystwa Przyrodniczego "KAWKA", Monika Wójcik-Musiał. Prosimy ubrać się wygodnie i zabrać ze sobą dobry humor. Rozpoczęcie zajęć o godz. 12. Czas trwania - 2h.
BILETY: 7 zł od osoby (minimalny wiek uczestników 5+, pod opieką osoby dorosłej);
ILOŚĆ MIEJSC: 40 miejsc, wymagana rezerwacja i opłacenie biletu przez portal evenea.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl