Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

2019-11-11 18:00
Hala Artego Arena
Hala Artego Arena

Tradycyjnie 11 Listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości o g. 16.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej Artego w Bydgoszczy odbędzie się Koncert Patriotyczny  Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W programie koncertu szczególne miejsce będzie miała również 80-rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
Projekt jest wsparty  przez Miasto Bydgoszcz.
Gościnnie wystąpią Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy, Chór Concentus z Pałacu Młodzieży, Mała Formacja Chóralna oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Dromedar Bis& Retro”. W programie folklor, piosenki ułańskie, wojskowe i powstańcze. Ponad 150 wykonawców,w strojach ludowych i historycznych oraz wspólne śpiewanie pieśni z prawie tysięczną widownią składa się na wyjątkową atmosferę tego koncertu.
Zespół „Ziemia Bydgoska” dzięki pasji i działalności kilku pokoleń miłośników folkloru, istnieje na mapie kulturalnej miasta nieprzerwanie od 61 lat promując polską kulturę ludową w kraju i poza granicami.
Bilety do nabycia w dniach 25-30.10 w siedzibie Zespołu przy ulicy Kruszwickiej 2 ( w dni robocze)od 17.00 do 18.30

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl