Wysoka dziewczyna (Dylda), reż. Kantemir Bałagow

2019-11-14 21:00
Pałac Młodzieży
Pałac Młodzieży

reż. Kantemir Bałagow, Rosja 2019, 130 min.
W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa, oglądamy miasto i ludzi podnoszących się z ruin. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Masza i Ija próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia. Inspiracją dla młodego reżysera był wstrząsający reportaż noblistki Swietłany Aleksijewicz Wojna nie ma w sobie nic z kobiety.

CENA BILETU NORMALNEGO: 10 ZŁ

CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 18. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 7 ZŁ

CENA KARNETU: 30 ZŁ;

CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 18. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 20 ZŁ;

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 316. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl