Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020

Sławomira Wilga, skrzypce
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 – 1847) –  Koncert skrzypcowy e-moll op.64
Mieczysław Karłowicz (1876-1909) – Poemat symfoniczny „Odwieczne Pieśni” op. 10
Wojciech Kilar (1932-2013) – Poemat symfoniczny „Kościelec 1909”
„Szanujcie ciszę i majestat górski”
Mieczysław Karłowicz
Karłowicza i Kilara niewątpliwie łączyło jedno – uwielbienie dla polskich gór.
Karłowicza, jednego z największych kompozytorów polskich i najlepszych taterników tamtych lat, wspaniałego fotografika ukochane Tatry zabrały na zawsze… Zginął podczas wspinaczki na Mały Kościelec 8 lutego 1909.
Kilar także kochał góry w całym tego słowa znaczeniu. Obdarzał miłością ich niepowtarzalny folklor, melodie góralskie zafascynowały go i inspirowały.
25-letnia SŁAWOMIRA WILGA ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka, gdzie obecnie jest pedagogiem. Laureatka czołowych nagród oraz licznych nagród pozaregulaminowych konkursów skrzypcowych i kameralnych, m.in. pierwsze nagrody zdobyte  w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Grand Music Festival & Masterclass w Pile, I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz w Łodzi czy IV Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy.
Na podium dyrygenckim szef artystyczny FP KAI BUMANN.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl