Animocje dla dzieci: Jakub, Mimi i gadające psy

Kino Orzeł
Dla dzieci
Kino Orzeł

Mały Jacob mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Eagle na obrzeżach miasta zwanego przez tubylców Maskachka. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jacob czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.
„Jacob, Mimmi i gadające psy” („Jacob, Mimmi and the Talking Dogs”) to adaptacja powieści łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskačkas stasts” („Dog town”).
Międzynarodowy Dzień Animacji - Animocje dla dzieci: pokaz przedpremierowy „Jakub, Mimi i gadające psy”, reż. Edmunds Jansons, Litwa, Polska 2019, 70 min, 6+
Bilety do kupienia w kasie MCK i na bilety24.pl

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl