XIV ESA - Koncert Muzyka dla wszystkich, Elżbieta Baklarz - harfa

Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

wstęp wolny
W programie: J. Pachelbel-Kanon in D, G. F. Haendel- Concerto in B cz.1 Allegro, cz. 2 Andante, cz. 3 Allegro, L. Spohr-Fantasie in c, M. Mchedelov- Wariacje nt Paganiniego, B. Andres- Epices
Elżbieta Baklarz na fortepianie zaczęła grać w wieku 6 lat, natomiast na harfie od 12 roku życia. Harfa to jej największa pasja. W czerwcu 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i otrzymała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją gry na harfie. Występuje i gościnnie współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Amadeus, orkiestrami symfonicznymi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonią Iuventus, Operą Śląska, a także Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim i K&K Philharmoniker, Goeffrey Alvarez Chamber Orchestra i in. Brała udział w wykonaniu wielu utworów symfonicznych, oratoryjnych i kameralnych. Wiele z nich komponowanych było z myślą o powierzeniu jej roli pierwszej wykonawczyni i interpretatorki dzieł muzycznych. Obok indywidualnych recitali, solistka orkiestr kameralnych, m. in.: Concerto Lamelli, Sinfonietta i Forum Sinfonia, Filharmonii Gorzowskiej, Orkiestra G. Telemanna, Orkiestry Akademii Muzycznej w Krakowie. Występowała z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej. Uczestniczyła w koncertach i nagraniach pod dyrekcją wybitnych dyrygentów polskiej i światowej sceny muzycznej (L.Maazel, M. Minkowski, K.Penderecki, H.Riling, J.Maksymiuk, L.Wicki, J. Florencio, L.Livingstone, E. Kohn, J.Axelrod, G.Chmura, A. Wit, K.Kord, J.Krentz, i wielu innych) nagrywała programy dla TVN, Telewizji Kraków i RMF FM. Współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Była harfistką Internationale Bach-Akademie Sttutgart i Internationales Junge Orchester Akademie. Rozwija również działalność artystyczną w kameralistyce. Od wielu lat wraz z Maciejem Lulkiem, koncertmistrzem orkiestry Sinfonietta Cracovia tworzy Duo Concertante. Artystka gra na harfach Horngacher i Lyon&Healy.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl