ESA: Portret artysty wernisaż wenezuelskiego malarza José Casanowy

2019-10-20 17:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Jose Casanova - artysta plastyk, fotograf, scenograf, z wykształcenia architekt wnętrz. Wenezuelczyk, przyjechał do Polski w 1975 roku. Studiował rok na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Teorii Literatury, Kina i Teatru. W 1977roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które ukończył w roku 1982 na Wydziale Architektury Wnętrz. Następnie odbył dwuletni staż w Studium Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po przyjeździe do Paryża (gdzie zamieszkuje do chwili obecnej) w 1984 roku kontynuował studia w Conservatoire Libre de Cinema Français i w Ecole Supérieure d’Arts Décoratifs. Dużą część jego twórczości stanowi malarstwo i fotografia. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych we Francji i poza jej granicami (m.in. Wenezuela, Meksyk, Tunezja, Belgia, Niemcy, Afryka Południowa). Indywidualnie wystawiał w Europie i Ameryce Łacińskiej. Od kilku lat poza malarstwem zajmuje się fotografią i komputerowym projektowaniem graficznym.
Dyrektor artystyczny ESA - prof. dr Barbara Marcinkowska, koordynator i tłumacz Barbara Kozber, organizator Fundacja „Kalejdoskop Kultury”, współorganizatorzy: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego
Wstęp Wolny

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl