Warsztaty dla seniorów w bwa

2019-10-04 12:00
2019-10-04 14:00
Galeria Miejska bwa
Galeria Miejska bwa

Na SZTUKĘ W SAMO POŁUDNIE!, warsztaty dla seniorów 4 października zaprasza Galeria Miejska bwa. Tematem najbliższego spotkania będą Muzy i artystki czyli kobiety sztuki. Warsztaty poprowadzi Urszula Guźlecka. Początek w samo południe. Wstęp jest wolny.
SZTUKA W SAMO POŁUDNIE to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Kim była i jaki wpływ na Fryderyka Chopina miała Maria Wodzińska? Jak to się stało, że Apolonia Chalupec pochodząca z niewielkiego Lipna, została międzynarodową gwiazdą niemego kina? Dlaczego malarka Joanna Witt-Jonscher nazywana była skandalistką? Jakie związki z naszym regionem ma Irena Santor? Odpowiedzi na te pytania padną na najbliższym spotkaniuz seniorami.
Urszula Guźlecka – Dziennikarka TVP Bydgoszcz, autorka setek reportaży i programów, głównie o tematyce kulturalnej, emitowanych na antenach lokalnych i ogólnopolskich. Za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury i historii regionu kujawsko-pomorskiego oraz za działalność społeczną, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, „Mistrz Mowy Polskiej”, miłośniczka zwierząt.

Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl