Festiwal Prapremier 2019/Nie/obecne - Post-Europa (poza konkursem)

2019-10-04 19:00
2019-10-04 20:00
Teatr Polski
Spektakl
Teatr Polski

reżyseria

Angelika Andrzejewski, Arthur Schopa

obsada

Arwen Burgau, Alix Chacun, Clovis Fourdrinier, Jette Friedrich, Ida Habisreuther, Theresa Hammer , Igor Kondrat, Zuzanna Kot, Amos Lange, Kacper Malak, Olga Perczyńska, Martin Quinet, Patrycja Struwe, Ksawery Tracz, Paul Uziel

Choreografia i opieka artystyczna Arthur Schopa

Scenografia i kostiumy Torsten Thiele

Dramaturgia Eva Bormann

Muzyka Raimund Kroboth

Dźwięk Michael Rudolph

Asystent reżysera Robert Ziesenis

teatr / producent - Koprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Deutsches Nationaltheater Weimar (Niemcy), European Youth Education and Meeting Centre Weimar, Miasta Blois (Francja) w ramach programu Erasmus+.

kraj Polska/ Niemcy/ Francja

„Post-Europa” to futurystyczny, międzynarodowy projekt z udziałem młodych uczestników z Francji, Polski i Niemiec. Praca nad spektaklem rozpoczęła się od zbadania, w jaki sposób obywatele w tych trzech konkretnych krajach definiują stan współczesnej Europy. Oprócz przeprowadzania wywiadów z mieszkańcami miast, w których odbywały się próby, uczestnicy spotkali się również ze specjalistami z obszaru polityki i autorytetami akademickimi.

Kreacja zbiorowa, która była podstawą współpracy młodzieży, zaowocowała spektaklem opartym na samodzielnych badaniach współczesnego stanu Europy oraz wyobrażeniach post-europejskiej przyszłości. Tym samym twórcy projektu za pomocą języka artystycznego wyrazili swoją nadzieję na odnalezienie nowej i „ulepszonej” Europy przyszłości.

Ich dochodzenie koncentrowało się przede wszystkim na kierunku, w którym zmierza Wspólnota Europejska oraz na tym, jakie demokratyczne i często utopijne sugestie młodzi ludzie mogą wnieść do europejskiej idei.

Projekt został przygotowany i zaprezentowany podczas festiwalu „Week of Democracy” w Deutsches Nationaltheater Weimar.

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl