Piknik Olimpijski

Park Myślęcinek

Polana Różopole Myślęcinek
Opis imprezy:
Piknik Olimpijski połączony jest z imprezą pn.  „POŻEGNANIE LATA/Babie Lato” organizowaną przez LPKiW Myślęcinek.
Podstawowym celem organizowanego pikniku jest popularyzacja sportu i idei olimpijskiej wśród mieszkańców miasta Bydgoszczy i regionu kierowanych do wszystkich grup wiekowych. W trakcie imprezy będzie rozstawiony szereg stanowisk reprezentujących poszczególne dyscypliny sportowe, na tych stanowiskach uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką danego sportu, uczestniczyć w konkursach, quizach. Dla najlepszych są przewidziane medale, puchary oraz drobne upominki.
Tegoroczna impreza ma wyjątkowy charakter ze względu na obchody 100lecia PKOL, aby ten piękny jubileusz uczcić Regionalna Rada Olimpijska w Bydgoszczy wraz z ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem organizuje bieg z Warszawy do Bydgoszczy na dystansie 260 km w dniach 21 – 25.08.2019 roku z metą w Myślęcinku na Polanie Różopole. Wbiegnięcie z pochodnią i uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego  planowane jest na godz. 14:00 i będzie połączone z uroczystym rozpoczęciem imprezy „POŻEGNANIE LATA/Babie Lato”. Honorowy patronat nad biegiem przejął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wydarzeniu będą towarzyszyły również media.
Trasa biegu Andrzeja Urbaniaka:
Etap 1 - Warszawa - Załuski 50,5 km
Etap 2 - Załuski - Drobin 48,5 km
Etap 3 -  Drobin - Lipno 63,6 km
Etap 4 -  Lipno - Toruń 50 km
Etap 5 - Toruń - Bydgoszcz 48 km

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl