Muzyczne tarasy: Waldemar Rychły trio

2019-07-07 18:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Na inaugurację lata Koncert Leżakowy! Prosimy zabrać ze sobą leżaki. Wśród gości, którzy przyjdą ze swoimi leżakami rozlosujemy nagrody.
Waldemar Rychły: muzyk, kompozytor i aranżer, z wykształcenia architekt. Razem z bratem Maciejem stworzył legendarny Kwartet Jorgi, zespół istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80. Jego kompozycje bazują na bogatej, muzycznej, tradycji wielu narodów, które łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją. Ma na koncie kilkanaście płyt.
Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w licznych festiwalach, między innymi: Tolwood w Monachium, Spalicek Valasske Mezirici,Kunstmarkt Herten, Open Ohr Festival Mainz, Tanz-und Folkfest Rudolstadt, Festiwal Kultury Polskiej w Caracas, Jarocin Festiwal, EBU Sidmouth Folk Festival, Festiwalu Kultury Polskiej i Musique Traditionnelle de Neoules we Francji, Medienkunstfest w Tubingen, Przystanek Woodstock.
Działalność koncertowa pozostaje do dziś różnorodna i wciąż się rozwija: z projektem Waldemar Rychły i Przyjaciele prezentuje w duetach, triach, kwartetach czy kwintetach nowe, rozbudowane, aranżacje motywów obecnych w jego muzyce filmowej czy teatralnej.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl