Promocja książki poetyckiej Grzegorza J. Grzmot-Bilskiego pt. Sprzedawca kawy

2019-05-30 18:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Wieczór poprowadzi Marek K. Siwiec. Publikację zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy. Wstęp wolny.
Grzegorz Jerzy Grzmot-Bilski, ur. 1964 w Bydgoszczy, filozof i poeta. Doktorat z filozofii obronił w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (1994). Przez wiele lat pracował jako adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek poświęconych filozofii: Idea racjonalności w filozofii A.N. Whiteheada (1996), W poszukiwaniu syntezy. Między wiarą a rozumem (2004), Bierdiajew i problem wolności (2010). Opublikował także książki poetyckie: Z powrotem do życia (2003), Nim spłonę w świetle (2011), Przebóstwienie (2015), jego wiersze były publikowane m.in. w „Akancie”, „Okolicy poetów”, „BIK-u” i „Filo-Sofiji”. Grzegorz J. Grzmot-Bilski działał również aktywnie na rzecz powołania w Bydgoszczy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Współtwórca czasopisma filozoficznego „Filo-Sofija”, członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz przewodniczący Komisji Filozofii Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego.
fot. Jacek Soliński

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl