LGBT Film Festival: Just Friends

2019-04-29 19:00
Kino Orzeł
Kino Orzeł

Joris, jasnowłosy, uzależniony od siłowni chłopak, jest tak przystojny, że mógłby bez trudu zostać modelem. Coś jest jednak nie tak – bohater zmaga się z pustką, jaką zostawiła w nim przed laty śmierć ojca. Całe dnie spędza, jeżdżąc motocyklem po pustych okolicach, bawiąc się dronem i szukając odpowiedzi na niewypowiedziane pytania o sens życia. Tymczasem w Amsterdamie na scenach gejowskich klubów szaleje drugi bohater filmu – Yad. Kiedy jednej z imprez o mało nie przypłaca życiem, próbuje nieco wyhamować. Wraca do rodzinnego miasta, gdzie ma nadzieję odnaleźć wewnętrzny spokój. Podejmuje tam pracę jako pomocnik starszej pani, babci Jorisa.
Film, łącząc konwencje komedii i dramatu, mówi nam o tym, że miłość rozdrapuje stare rany tak samo, jak może je leczyć. Jest niczym mądra rada babci Jorisa: „Miłości nie można kontrolować, ona kontroluje Ciebie”.
Reż. Annemarie van de Mond, scen. Henk Burger, zdj. Tjitte Jan Nieuwkoop, muz. Rob Peters, obs. Majd Mardo, Josha Stradowski, Jenny Arean, Tanja Jess. Holandia 2018, 80’. Film otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień, z których większość była nagrodami publiczności.
Bilety na pojedynczy pokaz - 7 zł (ulgowy) / 10 zł (normalny)
Karnety na całość - 35 zł (ulgowy)/ 50 zł (normalny)
Film 18+

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl