Spotkanie z Priscillą Romero

2019-04-04 13:00
Bydgoszcz, Centrum Edukacji Muzealnej
Pozostałe

Spotkanie z Priscillą Romero - kostarykańską artystką, laureatką nagrody specjalnej im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Artystka swobodnie porusza się w dziedzinie site-specific, czyli tworzy unikatowe obiekty, instalacje graficzne, aranżacje przestrzenne, które stanowią jedność z miejscem, w którym są prezentowane. Autorka kreując swoje prace za każdym razem tworzy bogatą, metaforyczną sieć kontekstów.
W październiku br. odbędzie w naszym muzeum wystawa Priscilli Romero. Ekspozycja przybliży aktualne tendencje w światowej grafice artystycznej, łączącej różnorodne media.
Już teraz zapraszamy na spotkanie, stanowiące wstęp do wystawy. Priscilla Romero wykorzystuje opracowaną przez siebie technikę lateksografii. Umożliwia ona otrzymanie odcisków/odbitek z różnorodnych obiektów, m.in. z powierzchni skóry przy zastosowaniu nietoksycznych materiałów.
W autorskiej koncepcji wystawy ważne są nawiązania do historii miasta i jego mieszkańców. Inspiracją dla powstającego scenariusza wystawy był pobyt artystki w Bydgoszczy.
Spotkanie będzie okazją do poznania autorki i uczestniczenia w pokazie powstawania jej prac. Jednocześnie rozpoczniemy proces „zbierania śladów”, które jesienią odnajdziemy w przestrzeni ekspozycji. Udział w wydarzeniu jest odpłatny; bilet wstępu – 1zł/ osoba.
Barbara Chojnacka, Kajetan Giziński

odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl