Kobiety IT

Konferencja
City Hotel

Konferencja „Kobiety IT” po raz drugi w Bydgoszczy
14 listopada 2018 r. ponownie spotkamy się w gronie specjalistek IT oraz młodych kobiet zainteresowanych techniczną ścieżką kariery, podczas drugiej edycji konferencji „Kobiety IT”. To doskonała okazja, by propagować nauki ścisłe wśród dziewczyn oraz przełamywać stereotypy związane z zawodami technicznymi jako „typowo męskimi”.
Podczas prelekcji przedstawione zostaną inspirujące przykłady i pokazujące, że praca w IT jest dla każdego. Ciekawym punktem programu będą historie kobiet, które opowiedzą jak – czasami zawiłe – ścieżki życiowe doprowadziły je do branży IT. Przerwy kawowe zachęcać będą do indywidualnych rozmów o IT oraz do networkingu, zaś nowością w tym roku będą warsztaty, które pomogą poznać praktyczną stronę pracy w nowych technologiach:
1.    Od pomysłu do aplikacji – Jak czytać w myślach klienta…, czyli wyboista droga od wymagań do implementacji. Poznaj prace Analityka Systemowego. Jest to jedna z kluczowych ról w procesie tworzenia aplikacji softwarowych. Na przykładzie prostej aplikacji prześledzimy razem przebieg czynności od zgłoszenia od klienta do architektury aplikacji. Przekonamy się , że nawet dla prostych wymagań potrzebna jest dokładna analiza oraz rozumienie strony funkcjonalnej i technicznej projektu. Na chwilę zostaniesz Analitykiem Systemowym, może to jest Twoje powołanie?
2.    Migracja linii abonenckich – IT to nie tylko Informatyka, to również Telekomunikacja, jedna z najszybciej zmieniających się dziedzin w ostatnich latach. Podczas warsztatów opowiemy Ci jak to się dzieje, że posiadając wciąż ten sam aparat telefoniczny, Twój operator może zaoferować Tobie coraz to nowsze serwisy. Odbywa się to bez zauważalnej przerwy w działaniu Twojego urządzenia, dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom ludzi pracującym w bydgoskim centrum migracji MOC (Migrations Operations Center).
3.    Skrypty dla początkujących – czyli krótka zapoznawcza wycieczka do krainy plików *.bat i skryptów. Na tych warsztatach pokażemy jak tworzyć/usuwać/kopiować/przenosić/filtrować pliki i katalogi. Będziemy porównywać pliki, żeby zobaczyć czym się różnią. Rezultaty operacji przekierowywać będziemy na konsole lub do pliku. Co więcej – pokażemy jak uruchomić programy, takie jak przeglądarka internetowa, czy kalkulator, również za pomocą *.bat’a.
Wydarzenie organizowane jest przez firmę Nokia, we współpracy z Bydgoską Agencja Rozwoju Regionalnego, a także Wojewódzkim Urzędem Pracy, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym oraz Wyższą Szkołą Bankową. Konferencja jest też objęta patronatem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Szczegółowy program oraz rejestracja na: www.rejestracja.kobietyit.pl
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Więcej o wydarzeniach w regionie podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na: www.barr.pl/stp.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl