Znaki - Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś

Hala Pomp- Muzeum Wodociągów
Konferencja
Hala Pomp- Muzeum Wodociągów

„Znaki – Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś” .
„Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”
Konferencja ma stanowić przyczynek do rozważań nad historią rozwoju Bydgoszczy jako miasta przemysłowego – przemysłu Bydgoszczy oraz związanych z tą tematyką możliwości promowania miasta, kultury przemysłowej, sztuki inżynieryjne. Zróżnicowane podejście do tematyki konferencji (techniczne, społeczne, gospodarcze, artystyczne, historyczne) pozwoli otworzyć dyskusję nad rolą przemysłu bydgoskiego w życiu miasta. Rozważyć dziedzictwo poprzemysłowe Bydgoszczy także w kontekście produktu kulturalnego, szlaku TeH2O, przemysłów kreatywnych oraz tożsamości mieszkańców. Konferencja ma w swych założeniach tworzyć nić dialogu między środowiskami naukowymi a uczniami szkół średnich oraz studentami kierunków związanych z promowaniem i popularyzowaniem historii Bydgoszczy i regionu. Z jednej strony naukowe podejście. Z drugiej strony zaś empiryczny odbiór i postrzeganie poprzemysłowych składników przestrzeni miejskiej w kontekście kulturowym, bądź ich brak.
Organizator:
Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy
Współorganizatorzy:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
Wyższa Szkoła Gospodarki
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Zgłoszenia grup zorganizowanych prosimy przesyłać na adres: konferencjaprzemyslowa@gmail.com

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl