Awantura w Recco, czyli Drzewko wolności

Opera Nova

Awantura w Recco, czyli Drzewko wolności
Opera
Opera komiczna w trzech aktach
Kompozytor: Maciej Małecki
Autor libretta: Wojciech Młynarski
Data premiery: 27.10.2018
Wykonawcy: Soliści, chór, balet i orkiestra Opery Nova
Realizatorzy:
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Kierownictwo muzyczne: Anna Duczmal-Mróz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumograf: Wanda Kowalska
Choreografia / ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń
Reżyseria świateł: Maciej Igielski
Asystent reżysera: Dorota Borowicz

Komediowa akcja opery toczy się pod koniec XVIII wieku we włoskim miasteczku, gdzie polski legionista Tadeusz liże rany, kocha córkę burmistrza i stawia opór najazdowi Barbaresków. (...) Kompozytor przejęty debiutem na wielkiej scenie i w wielkiej formie operowej, muzyce nadaje charakter lżejszy. Warstwę wokalną zbliża do stylu Rossiniego, nie szczędzi rytmów mazura i poloneza, cytuje bojowego krakowiaka – pisała Małgorzata Komorowska po prapremierze „Awantury w Recco” w Teatrze Wielkim w Warszawie w 1979 roku.
Opera Nova w Bydgoszczy przygotowuje się do premiery tego zapomnianego tytułu rodzimej twórczości operowej i pragnie zaprezentować go publiczności w dniu 27 października 2018 roku, w związku z przypadającą kilkanaście dni później setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to bydgoska prapremiera dzieła, w jego nowej redakcji muzycznej.
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl