logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Spędź sobotę na zielono
W najbliższą sobotę, 4 czerwca mamy dla Was kilka zielono-społecznych propozycji. W ogrodzie przy BCOPW Gdańska 5 odbędzie się zielona sobota z jogą na trawie, ogrodowym majsterkowaniem i warsztatami ekologicznymi dla dzieci. Z kolei na Kapuściskach przeprowadzimy kolejną zieloną interwencję. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia krzewów.


Oba wydarzenia rozpoczynają się w sobotę o godz. 10.00. Zielona sobota w ogrodzie społecznym przy BCOPW Gdańska 5 to pierwsze otwarcie tego miejsca dla mieszkańców. W programie zaplanowano jogę w ogrodzie, ogrodowe majsterkowanie, Współ.Grę czyli warsztaty improwizacji na przywołanie wakacji, a na koniec warsztaty ekologiczne dla dzieci Czysta Bydgoszcz. Spotkanie w plenerze potrwa w godz. 10 -14. Wstęp jest wolny! Wejście do ogrodu od ul. Drukarskiej.

Z kolei na Kapuściskach, w ramach projektu „Bez Lipy” odbędzie się wspólne sadzenie krzewów. Akcję organizujemy w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców osiedla, którzy wskazali skarpę przy Al. Prezydenta L. Kaczyńskiego jako miejsce wymagające zielonej interwencji. Sadzenie roślinności rozpocznie się o godz. 10. Każda para rąk do pomocy jest mile widziana. Na miejscu przydadzą się narzędzia takie jak:  szpadle, grabie i łopatki ogrodnicze. Zachęcamy do zapisów przez specjalny formularz zgłoszeniowy – LINK TUTAJ.

Projekt „Bez lipy’ jest realizowany w naszym mieście od roku. W tym czasie udało wypracować się nowe, bydgoskie standardy zieleni. Mieszkańcy wspólnie z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju ustalili m.in.: sposób zabezpieczania drzew w czasie remontów dróg, oraz zasady dotyczące nasadzeń zieleni. Wkrótce powstanie również specjalna aplikacja, ułatwiająca mieszkańcom zgłaszanie zielonych potrzeb miasta.