Sąsiedzkie sprzątanie Kanału Bydgoskiego

Rady osiedli: Miedzyń i Prądy, Osowa Góra, Okole, Wilczak-Jary oraz Flisy organizują sprzątanie nabrzeży Kanału Bydgoskiego. Zachęcamy do włączenia się do tej ekologicznej akcji, która odbędzie się w sobotę, 20 czerwca. Oficjalne otwarcie o godz.11 w TKKF Świt przy ul. Nakielskiej 70

Pięć rad osiedli organizuje społeczne sprzątanie terenu wokół Kanału Bydgoskiego. Ten malowniczy zakątek Bydgoszczy znajduje się w granicach administracyjnych osiedli: Okola, Miedzynia, Prądów, Osowej Góry, Flisów i Wilczak - Jarów.

Sprzątanie odbywa się w ramach akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij Wyzwanie”. Urząd Miasta Bydgoszczy zapewnia worki, rękawice oraz upominki dla uczestników, a także odbiór odpadów. Szczegóły dotyczące akcji TUTAJ.

Zapraszamy mieszkańców osiedli na wspólną akcję organizowaną przez wszystkie Rady Osiedlowe, które zlokalizowane są nad naszą bydgoską perłą czyli Kanałem Bydgoskim – zachęcają organizatorzy.

Rozpoczęcie akcji w sobotę, 20 czerwca o godz. 10.00, w trzech wytypowanych miejscach zbiórki:
•         Kładka przy ul. Janowieckiej (Osowa Góra i Prądy)
•         Róg ul. Plażowej / Spacerowej (Miedzyń)
•         Park Nad Kanałem Bydgoskim (Flisy)

Wydarzenie organizowane jest zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Po połączeniu przyjemnego spaceru z pożytecznym sprzątaniem organizatorzy zapraszają na poczęstunek i sąsiedzkie spotkanie mieszkańców Okola, Wilczaka i Jarów, przy TKKF Świt, Nakielska 70.

Poza radami osiedli, akcję wspierają Stowarzyszenie i Osiedle Górzyskowo, spółka ProNatura, Ekopatrol Białe Błota i Fundacja Zielone Jutro.