Projekt Bez lipy. Czas na podsumowanie

We wtorek (25.04) podsumujemy dwa lata pracy nad Bydgoskimi Standardami Zieleni. Dowiemy się, jak wpływać będą one na zieleń w naszym mieście.

W kwietniu 2021 roku Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy wraz z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju z Torunia rozpoczęli partnerską realizację projektu Bez lipy!

Nad kwestiami dotyczącymi zieleni w Bydgoszczy pracował 40-osobowy Zespół ds. zieleni złożony z mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i rad osiedli, urzędników, naukowców, projektantów, deweloperów, przedstawicieli spółdzielni i zarządców wspólnot mieszkaniowych.

We wtorek (25.04), w Młynach Rothera, o godzinie 16.30 (wstęp wolny) podsumujemy doświadczenia wspólnej pracy. Podczas spotkania przedstawicielki i przedstawiciele Zespołu ds. zieleni opowiedzą o osiągnięciach i wyzwaniach, które pojawiły się w trakcie realizacji projektu oraz o kolejnych krokach, które pozwolą na wdrożenie wypracowanych propozycji dla zieleni w Bydgoszczy. O jakich rezultatach projektu Bez lipy! opowiemy podczas spotkania?

• Zespół ds. zieleni wypracował projekt rekomendacji do Bydgoskich Standardów Zieleni, które zostaną poddane dalszym konsultacjom z mieszkańcami oraz wewnętrznym uzgodnieniom, a następnie będą stanowić podstawę do przygotowania lokalnych wytycznych w zakresie kształtowania miejskiej zieleni.
  • Przygotowano propozycję narzędzia IT do gromadzenia danych o drzewach, które pomoże zarządzać miejską zielenią.
  • W ramach zielonych interwencji wspólnie z mieszkańcami zrealizowaliśmy projekty nowych nasadzeń zieleni w kilku częściach Bydgoszczy.

Projekt Bez lipy! realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.