Posprzątaj i odbierz książkę

17 września, w sobotę odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia w Bydgoszczy czeka 50 książek. Sprzątanie odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Nowotoruńskiej. Obowiązują zapisy

Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci  i otrzymać książkę, musisz zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny.  Książki zarezerowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą oczywiście  dołączyć do akcji. Rejestracja trwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Akcja sprzątania odbędzie się na terenach zielonych w okolicy stacji benzynowej przy ul. Nowotoruńskiej. W sobotę, 17 września od godz. 10.00 odbędzie się zbiórka przy parkingu przy ul. Nowotoruńskiej 26. Organizatorzy przekażą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników akcji w Bydgoszczy znajdziesz TUTAJ.

Link do formularza rejestracyjnego TUTAJ.

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

Partnerzy akcji w Bydgoszczy

Akcja Książka za worek śmieci otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Bydgoszczy. Sprzątanie miasta i odbiór śmieci po akcji pomaga zorganizować Miasto Bydgoszcz. Koordynatorem lokalnym akcji jest Fundacja Zielone Jutro.

Akcja ogólnopolska
Poza Bydgoszczą swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Katowic, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. - Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers - mówi pomysłodawczyni akcji.