Pierwsze Ekoprojekty nagrodzone

Ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków na Ekoprojekty. Nagrodzone zostały dwa projekty. Zwycięzcy otrzymają grant w wysokości 2 000 zł.

Pierwsi nagrodzeni to Fundacja Zielone Jutro, która planuje przeprowadzić projekt „SprzątaMy Bydgoszcz” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych – WTZ Victoria za realizację projektu „Warzyworki, czyli nowe życie starych firan”.

Projekt „SprzątaMy Bydgoszcz” swoim zasięgiem obejmie mieszkańców różnych bydgoskich osiedli, w zależności od tego gdzie będą organizowane akcje sprzątania. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania Fundacji i plany kolejnych działań efekt ekologiczny w postaci zachęcania kolejnych grup do dbania o czystość Bydgoszczy będzie trwał także po jego zakończeniu.

Z kolei celem projektu „Warzyworki, czyli nowe życie starych firan” jest edukacja ekologiczna osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty szycia warzyworków ze starych firan i edukacja uczestników w zakresie ograniczania jednorazowych opakowań foliowych. Efektem ekologicznym będzie wykonanie 1000 warzyworków, które zostaną przekazane uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej oraz na akcje organizowane przez czystabydgoszcz. Projekt ma charakter jednorazowy, ale jego efekt będzie trwał po jego zakończeniu, ponieważ warzyworki będą używane przez uczestników i mieszkańców podczas codziennych zakupów.

Realizacja nagrodzonych projektów z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej ich uczestników.

Kolejne rozstrzygnięcie złożonych wniosków już 15 grudnia. Wnioski na Ekoprojekty można składać w trybie ciągłym.

Szczegółowe informacje dotyczące Ekoprojektów wraz z regulaminem oraz wnioskiem o grant znajdziecie TUTAJ

Warto wiedzieć:

Ekoprojekt może mieć charakter stacjonarny lub terenowy. Samo działanie powinno aktywizować dzieci, młodzież lub inne grupy wiekowe do działań ekologicznych. Projekt powinien dotyczyć szeroko pojętej tematyki odpadowej, segregacji, selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów oraz dbania o czystość Bydgoszczy, a jego realizacja powinna przyczyniać się do wzrostu świadomości ekologicznej uczestników projektu.

O nagrodę mogą ubiegać się:
• bydgoskie stowarzyszenia i fundacje,
• bydgoskie placówki oświatowe (szkoły przedszkola),
• bydgoskie uczelnie wyższe,
• jednostki pomocnicze miasta Bydgoszczy – osiedla,
• organizacje pozarządowe działające w Polsce

Wnioski o ekoprojekty można przesyłać w sposób tradycyjny pocztą na adres Urząd Miasta Bydgoszczy, Biuro Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 1, pok. 100A, 85-102 Bydgoszcz, składać osobiście w kancelarii Urzędu Miasta lub przesyłać pocztą elektroniczną na adres: eko@um.bydgoszcz.pl.

Dodatkowe informacje o ekoprojektach można uzyskać pisząc na adres: eko@um.bydgoszcz.pl