logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Metropolia Bydgoszcz wsiadła na rowery – walczymy o zwycięstwo!
1 maja zainaugurowaliśmy tegoroczną rywalizację w ramach European Cycling Challenge. Przez cały maj będziemy kręcić kilometry dla Bydgoszczy.


Inauguracja naszej rywalizacji odbyła się przed ratuszem. Miłośników dwóch kółek przywitał i do wspólnych przejażdżek rowerowych zachęcił prezydent Rafał Bruski. – W ubiegłym roku debiutowaliśmy w tej europejskiej rywalizacji i zajęliśmy całkiem dobre, jak na debiutanta, szóste miejsce. Od początku uruchomienia, czyli od wiosny 2015 r. cały czas obserwujemy wzrost popularności, jaką cieszy się u nas Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Jednocześnie uwzględniamy potrzeby rowerzystów przy realizacji inwestycji drogowych. W ramach trzech największych tegorocznych zadań drogowych, czyli rozbudowy ulic Grunwaldzkiej i Kujawskiej oraz budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, zaprojektowane zostały rozwiązania dedykowane jednośladom. Dzięki temu wydłuży się łączna ilość ścieżek rowerowych. Rowerzystom będzie się podróżowało wygodniej i bezpieczniej na tych ruchliwych trasach, co z pewnością przełoży się na liczbę mieszkańców, dla których rower będzie podstawowym środkiem lokomocji – podkreśla Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

W tym roku otrzymaliśmy zgodę organizatora rywalizacji ECC na start w konkursie jako Metropolia Bydgoszcz. Dlatego liczymy na wsparcie ze strony mieszkańców gmin i powiatów wchodzących w skład Stowarzyszenia MB. Na tych, którzy „wykręcą” dla Bydgoszczy najlepsze wyniki, czekają nagrody. Do włączenia się w rywalizację zachęcamy szkoły, zakłady pracy, media oraz poszczególne gminy zrzeszone w Metropolii Bydgoszcz (miasto Bydgoszcz zostało wyłączone z rywalizacji w tej kategorii). Pełna lista nagród TUTAJ.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca. Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód, motorower, komunikację zbiorową) w trakcie dojazdów do i z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. oraz wszelkich rowerowych wycieczek rekreacyjnych. W rywalizacji nie są natomiast brane pod uwagę przejazdy w celach sportowych. W związku z tym do rywalizacji nie są liczone przejazdy o średniej prędkości większej niż 30 km/h ORAZ JEDNOCZEŚNIE o maksymalnej prędkości większej niż 45 km/h. To samo dotyczy jednorazowych przejazdów dłuższych niż 35 km.

Wszystko o European Cycling Challenge 2017 na specjalnej stronie www.bydgoszcznarowery.pl

Wyniki na bieżąco można śledzić na stronie organizatora rywalizacji.