Kolejny krok ku zielonej energii

Wytypowaliśmy kolejnych 14 miejskich obiektów, które w przyszłości mogą wzbogacić się o instalację odnawialnych źródeł energii na dachach. Wśród nich żłobki, obiekty sportowe i budynki oświatowe. Te działania pozwolą nam w przyszłych latach ubiegać się o środki unijne na inwestycje w zieloną energię.

5 żłobków, 7 szkół i 3 kompleksy sportowe zostały wpisane do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla naszego miasta. Dzięki tej aktualizacji będziemy mogli skuteczniej starać się o unijne dofinansowanie do inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej wraz z system zarządzania energią w tych budynkach.

W sumie wytypowanych zostało 14 obiektów:

•    Żłobek Miejski nr 12, przy ul. Bohaterów Westerplatte
•    Żłobek Miejski nr 18, przy ul. Brzozowej
•    Żłobek Miejski nr 20, przy ul. Gierczak
•    Żłobek Integracyjny, przy ul. Stawowej
•    Szkoła Podstawowa nr 67, przy ul. Kromera
•    Zespół Szkół Elektrycznych, przy ul. Stawowej
•    Zespół Szkół Mechanicznych, przy ul. Św. Trójcy
•    Szkoła Podstawowa nr 46, przy ul. Kombatantów
•    Szkoła Podstawowa nr 61, przy ul. Kruczej
•    Szkoła Podstawowa na 12, przy ul. Kcyńskiej
•    Szkoła Podstawowa nr 4, przy ul. Wyzwolenia
•    Kompleks sportowy Łuczniczka przy ul. Toruńskiej
•    Kompleks sportowy Zawisza, przy ul. Gdańskiej
•    Kompleks sportowy przy ul. Słowiańskiej

Głównym celem podejmowanych działań jest konieczność zwiększenia udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Stawianie na zieloną energię to realne oszczędności w miejskiej kasie, zapewnienie darmowej dostawy prądu przez około 20 lat oraz troska o środowisko naturalne.

Aktualnie szukamy wykonawcy montażu paneli fotowoltaicznych na 11 budynkach. Dzięki tej inwestycji aż 41 budynków publicznych będzie posiadało instalacje OZE. Darmowy prąd popłynie także w nowym budynku Astorii, którego budowa jest na ukończeniu.