logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czas na lifting reprezentacyjnej zieleni
W tym roku, zamiast sadzenia drzew i krzewów w nowych lokalizacjach modernizacje przejdą istniejące kompozycje roślinne. Tej jesieni podniesiemy estetykę istniejących nasadzeń w rejonie Starego Miasta oraz w kilku innych lokalizacjach.


Zlecamy prace związane z uzupełnieniem zagospodarowanych już terenów zieleni. Nowe rośliny pojawią się w istniejących ciągach rabat, pojawią się też nowe kompozycje W tym roku postawiliśmy głównie na podniesienie estetyki istniejących parków, skwerów i pasów zieleni przyulicznej.

Poprawa jakości terenów zieleni będzie prowadzona w ośmiu lokalizacjach:

  • Na Wełnianym Rynku
  • Na ul. Krętej
  • Na ul. Mostowej
  • W Parku Kochanowskiego
  • Na ul. Nowodworskiej
  • Na ul. Nad Torem
  • Na Rondzie Toruńskim
  • Pas zieleni ulicznej przy skrzyżowaniu ul. Szubińskiej i Schulza.

Niewielki teren znajdujący się na Wełnianym Rynku, stanowiący tło pomnika Leona Barciszewskiego, przejdzie metamorfozę. W zamian za sadzone tu latem jednoroczne begonie, rosnąć będą rośliny wieloletnie: cisy, jałowce, funkie, uzupełnione wiosennymi roślinami cebulowymi. Na części terenu, wiosną zakwitną krokusy i tulipany botaniczne. Całość da efekt wielobarwnej zielonej kompozycji, która odseparuje plac Wełnianego Rynku od ul. Poznańskiej.

Tuż przy Starym Rynku, wzdłuż nowego chodnika przy ul. Krętej zasadzone zostaną zimozielone laurowiśnie, które zostaną podsadzone trzmielinami.

W ramach renowacji uzupełniona zostanie także zieleń przy ul. Mostowej, na skwerze Leona Barciszewskiego. Na wzniesieniu, wzdłuż chodnika, pojawią się połacie bujnie kwitnących róż w dwóch odmianach. Całość zostanie wypełniona jałowcem płożącym.

W Parku Kochanowskiego uzupełnione zostaną rabaty, gdzie będą dosadzone róże, bukszpany, laurowiśnie i funkie. Renowację przejdą trzy istniejące kompozycje roślin.
Przy ul. Nowodworskiej, nieopodal szkoły zasadzone zostaną klony zwyczajne i tawuły szare. Na Rondzie Toruńskim, Szubińskiej i Nad Torem pojawią się kwitnące obficie całe lato róże okrywowe.

Od Wykonawców, którzy będą realizowali nasadzenia wymagamy, aby rośliny były poddane rocznej pielęgnacji, polegającej na systematycznym podlewaniu i odchwaszczaniu roślin oraz ich nawożeniu.