logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Co o ekologii wiedzą bydgoscy uczniowie?
W ramach organizowanego przez miasto XXV Forum Ochrony Środowiska „Niskoemisyjna Bydgoszcz”, zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w turnieju wiedzy ekologicznej. Na najlepszych czekają nagrody.


Konkurs podzielony został na dwa etapy. W pierwszym szkoły przeprowadzą wstępne eliminacje w oparciu o przesłane przez organizatora, czyli Urząd Miasta Bydgoszczy, pytania konkursowe. Eliminacje muszą odbyć się w terminie 22-29 maja. Zgłoszenia szkół zainteresowanych przystąpieniem do konkursu należy przesłać na adres wzr@um.bydgoszcz.pl (formularz zgłoszeniowynajpóźniej do 22 maja.

Do drugiego etapu przystąpią uczniowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji. Finał turnieju Wiedzy Ekologicznej, dotyczącej zanieczyszczeń powietrza, transportu ekologicznego i zużycia energii, odbędzie się 2 czerwca br. w godz. 9.00-12.00 w sali sesyjnej ratusza, ul. Jezuicka 1 w ramach w XXV Forum Ochrony Środowiska „Niskoemisyjna Bydgoszcz”.

Laureaci otrzymają nagrody: za I miejsce – nagroda/bon podarunkowy o wartości ok. 800 zł, II miejsca – nagroda/bon podarunkowy o wartości ok. 500 zł, za III miejsca – nagroda/bon podarunkowy o wartości ok. 300 zł.