Bydgoszcz dba o czyste powietrze

Problem smogu w okresie grzewczym, dbanie o jakość powietrza i ograniczanie niskiej emisji – to wiodące tematy czwartkowego (7 września) seminarium, które odbyło się w Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2

Liczni goście z sektora samorządowego, firm prywatnych oraz młodzież szkolna dyskutowali o sposobach działania w obliczu corocznego problemu, jakim jest smog w okresie grzewczym. Podczas seminarium zaprezentowano rowery elektryczne, zakupione przez Zespół ds. Zarządzania Energią Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach projektu międzynarodowego Interreg Central Europe CitiEnGov.

Rowery będą wykorzystywane zarówno w ramach projektu CitiEnGov ,jak i innych przedsięwzięć realizowanych przez Zespół Zarządzania Energią – w trakcie wydarzeń promujących ochronę powietrza, odnawialne źródła energii oraz elektromobilność. Rowery elektryczne mogą w szczególności ułatwić pracę m.in inspektorom Biura Zarządzania Odpadami Komunalnymi, którzy będą mogli przesiąść się na jednoślady tak, aby bez przeszkód przemieszczać się po wąskich uliczkach w centrum miasta. Ponadto e-rowery będą wykorzystywane przy akcjach pilotażowych wśród uczniów i nauczycieli bydgoskich szkół. Po zakończeniu czasu trwania projektu zostaną przekazane do dyspozycji Straży Miejskiej w Bydgoszczy (więcej o rowerach elektrycznych TUTAJ).

Seminarium „Ochrona powietrza i ograniczenie niskiej emisji na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego” odbyła się 7 września 2017r. w Centrum Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2. Współorganizatorem seminarium było Miasto.